TOP-TRAKTORY.CZ

o nás a Náš příběh

IMG_20230326_115156_copy_1280x960_085904.jpg

Časy se změnily a najednou bylo podnikání legální. Byl jsem člověk aktivní, a tak netrvalo dlouho a stal se ze mě živnostník. Nejprve jsem se živil řemeslem, ale protože jsem byl vždy hodně zvídavý, vyrazil jsem při první příležitosti do světa. První „výlet“ jsem absolvoval vlakem. Koupil jsem si jízdenku do nejbližšího německého města a vybaven trochou marek a znalostí jediného cizího jazyka, který nám ve škole vtloukali do hlavy, jsem se vydal vstříc novým dobrodružstvím. Škoda jen, že jsem v té době neměl víc zkušeností, víc peněz a lepší znalost jazyků. Začínal jsem od nuly a v podstatě s mínusem, protože na svůj první „zahraniční obchod“ jsem si musel půjčit od starší sestry. Postupem času jsem se vypracoval. Začal jsem dovážet automobily a jiné zboží, kterého byl nedostatek. Později pak různě stroje a přívěsovou techniku. Podnikání je náročná cesta na úkor osobního času a často i zdraví, na které setrvávám už více jak 30 let. Kdo sám podniká, nebo někdy podnikal, určitě ví o čem mluvím. Jeden můj známý mi řekl: „V podnikání buď ležíš, nebo běžíš, nic jiného není“. A já jsem zkrátka běžec a běhám rád. Moje práce mě naplňuje.

To, co by každý jiný manažer ocenil, stalo se vedení Solisu nepohodlné. Moje filosofie prodeje, zaměřená primárně na zákazníka a jeho maximální spokojenost, začala narážet na tvrdou filosofii prodeje českého distributora zaměřenou na množství a z toho plynoucí zisk. Brzy jsem zjistil, že své dealery k dosažení těchto cílů až tak moc nepotřebuje. Komunikace, dodávky strojů i reklamace začaly postupně váznout. Situace se vyhrotila natolik, že jsem se rozhodl prodávat traktory Solis bez "podpory“ českého distibutora. Měl jsem závazky vůči svým zákazníkům, a tak jsem se poohlédl po jiných dodavatelích, kde mi pomohly mé letité zkušenosti s dovozem zboží ze zahraničí. Ze dne na den jsem nebyl dealerem Solisu, ale onen „Šedý dovoz“ před kterým varuje na svých internetových stránkách „český“ Solis. 

Věřím, že český zákazník je dostatečně inteligentní na to, aby si udělal vlastní názor. Opravdu si někdo myslíte, že „výhradní“ distributor pro ČR a SR má jiné, nebo dokonce snad lepší stroje než se dováží do okolních evropských států? Nebo, že snad stroje i doklady k těmto strojům z jiných zemí EU nemusí splňovat JEDNOTNÁ nařízení EU, která jsou stejná pro všechny členské státy? Momentálně jsme druhým největším dovozcem traktorů Solis do České republiky a proto chápeme, že to dělá našemu bývalému partnerovi vrásky na čele. Některé informace, které pouští do éteru však zavánějí dezinformací a někdy jsou až k smíchu.

Naše konkurence se pyšní 5 letou zárukou, možná by stačilo, kdyby byla schopna dodržet alespoň tu dvouletou. V nedávné době jsme sami řešili několik reklamací u traktorů z distribuce Solis CZ (všechny reklamované traktory měly najeto kolem 50 MTH a byly zánovní) a musím podotknout, že s hodně tristním výsledkem. Zdá se, že slovo "ZAMÍTNUTO" je na formulářích k vyřízení reklamace hodně oblíbené. A co je častým důvodem zamítnutí? Nedostatečná údržba a špatná obsluha stroje. Zkušenosti s vyřizováním reklamací u Solis CZ najdete na internetu jistě dostatek...

Nemáme vystavěný moderní reprezentační palác, před ním zaparkované drahé auto, ani jachtu na moři, ale máme šikovné ruce, dokážeme poradit a každý zákazník je našim hostem, kterého u nás rádi přivítáme. Sice v trochu skromnějších prostorách, ale o to srdečněji. Budeme rádi, když nás navštívíte a přesvědčíte se o našich kvalitách sami. 

Abychom se Vám mohli plně věnovat,

domluvte si prosím schůzku předem telefonicky.

Děkujeme a budeme se těšit na setkání s vámi.

Akce

Lišta

Pro více informací nás kontaktujte